Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej (31.05.2026 r.)
niedziela 31.05.2026
- W dniu dzisiejszym kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, która jest obowiązkiem każdego katolika.
- Od jutra przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30, stąd pierwsza msza święta popołudniowa o godz. 17.00, a druga o godz. 18.00.
- W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym, z wyjątkiem mszy o godz. 11.00. O godz. 9.30 msza św. z kazaniem na ołtarzu polowym i po niej pójdziemy z procesją ulicami: ks. Granata, Zamkową, Południową, Polną i Hubala wrócimy na Rynek. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: polowy (oaza i rodzice młodzieży oazowej), przy figurze Chrystusa (Straż Honorowa NSPJ i Wspólnota Najdroższej Krwi Chrystusa); na skrzyżowaniu Polnej i Hubala (Odnowa w Duchu Świętym), na skrzyżowaniu 16 Stycznia i Hubala (druhowie OSP i Caritas) oraz na Rynku Kościuszki (Żywy Różaniec). Prosimy mieszkańców o wsparcie naszych Wspólnot prosimy o pomoc w ubieraniu i strojeniu ołtarzy (np. wsparciem finansowym na kwiaty) oraz o dekoracje drogi przejścia procesji i okien mieszkań. Prosimy wszystkie asysty – dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, panów do baldachimu i chorągwi i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkich zapraszamy na wspólne publiczne wyznanie wiary i zaufania Stwórcy.
- W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna po litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy panów do baldachimu, ministrantów i lektorów do asysty, dziewczynki sypiące kwiaty.
- Jeśli ktoś ma kwiaty w ogrodzie i chciałby podzielić się płatkami do sypania przez dzieci, bardzo prosimy o przyniesienie do kościoła i pozostawienie pod ołtarzem św. Mikołaja. Posłużą one przez całą oktawę Bożego Ciała.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek od godz. 6.30 do godz. 8.30 i od godz. 16.00 do 18.00. W piątek od godz. 9.00 księża udadzą się z posługą do chorych.
- W czwartek od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej Straży Honorowej.
- W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi, które rozpocznie się od różańca o godz. 7.30, następnie msza święta i medytacja.
- W przyszłym tygodniu będziemy gościć ks. Mirosława Bujaka, misjonarza z Kamerunu, który będzie głosił Słowo Boże i będziemy mogli wesprzeć ofiarami jego posługę misyjną w Afryce.
- Serdeczne Bóg zapłać za Waszą troskę o sprawy materialne parafii. W tym tygodniu szczególnie dziękuję za ofiary złożone w Kancelarii Parafianom: z ul. Mieszka I 11 i Traugutta 1 - po 100 zł.
- Na stoliku najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym rozmowa z Andrzejem Poczobutem, któremu w więzieniu pomogła przetrwać wiara, a także o odważnych mężczyznach, którzy stają w obronie swoich dzieci. Jest też Gość Extra, który przybliża sylwetkę Świętego Piotra i tłumaczy na czym polega prymat papieża.
- Przed kościołem możemy dziś wesprzeć młodzież z II LO w Końskich kwestującą na fundusz stypendialny swojej szkoły, który wspiera kształcenie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin.
- Czciciele Krwi Chrystusa zapraszają na Pielgrzymkę do Częstochowy w niedzielę, 28 czerwca br. W programie m.in.: msza święta i Dróżki do 7 Tajemnic przelania Krwi Pana Jezusa. Zapisy i informacje u Pani Anny Baran. Koszt: 80 zł.
- W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: śp. Tadeusz Salata i Grażyna Sykus. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..
- Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia, a Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Maryja wyprasza potrzebne łaski!
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 31.05.2026
niedziela 24.05.2026
niedziela 17.05.2026








