OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (14.09.2025)
niedziela 14.09.2025
- Dzisiaj o 16.00 spotkanie Żywego Różańca w kościele i wymiana tajemnic.
- Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania oraz Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. We wtorek święto Św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.
- Jutro w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.
- W czwartek, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
- W najbliższy piątek, 19 września inauguracja nowego roku duszpasterskiego dla młodzieży z Ruchu Światło - Życie. O godz. 18.00 msza święta, a później spotkanie organizacyjne.
- Zapraszamy na spotkania oazowe uczniów szkół podstawowych od 4. do 7. klasy. Odbywają się w soboty o 12.00 w salce duszpasterskiej. Zaczynamy już w tym tygodniu.
- W najbliższą sobotę organizujemy wyjazd na Diecezjalny Apel Młodych, spotkanie młodzieży całej. naszej diecezji w duchu radości chrześcijańskiej. Zapraszamy nie tylko młodzież oazową, ale wszystkich młodych naszej parafii od 8 klasy wzwyż: zapisy u ks. Filipa. Zbiórka przy kolegiacie o godz. 16.00, a powrót około 23.00. Koszt - 20 złotych.
- Rozpoczynamy spotkania do Pierwszej Komunii Świętej w 2026 roku. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 28 września o godz. 15.00 msza święta, a później w kościele spotkanie organizacyjne. Prosimy Rodziców o wcześniejsze zarezerwowanie sobie czasu.
- W kancelarii zapisujemy na najnowszy film o św. Maksymilianie Kolbe Triumf Serca – w środę 24 września. Cena biletu – 15 zł.
- Trwają zapisy na pielgrzymkę do sanktuarium w Wysokim Kole i do Błotnicy w sobotę, 4 października. Koszt – 80 zł, zapisy w zakrystii.
- Diecezjalne Studium Organistowskie w Radomiu przyjmuje kandydatów na organistów Nauka w Studium trwa 5 lat. Zajęcia dla roku I i II w każdy poniedziałek i wtorek.
- Polecamy lekturę najnowszego numeru Gościa Niedzielnego.
- Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę remontową i w Kancelarii: Parafianom z ul. 1 Maja 36-42; Wojska Polskiego 5, Wojska Polskiego 1, Warszawskiej 24B – po 100 zł, z Brzozowej 2 – 300 zł i z Bytomia – 50 zł. Bóg zapłać!
- W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Krystyna Wojna i Franciszek Szymanek. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!
- Solenizantom i Jubilatom życzymy wiele dobra i życzliwości, a wszystkich Was zawierzamy Bożej Opatrzności prosząc o pokój na świecie i przemianę serc dla wrogów.
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 31.05.2026
niedziela 24.05.2026
niedziela 17.05.2026








