OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (17.05.2026)
niedziela 17.05.2026
- Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Wpatrując się w niebo – myślimy i my o naszym powołaniu do świętości. Temu ma służyć renowacja misji, której celem jest ożywienie podjętych postanowień, umocnienie wiary oraz pogłębienie relacji z Bogiem. Dziękujemy ks. dr. Janowi Koclędze za dar słowa, modlitwy i poświęcenie nowego krzyża misyjnego.
- Od jutra dzieci pierwszokomunijne ze SP nr 1 rozpoczynają „biały tydzień”, zapraszamy rodziców z dziećmi w strojach komunijnych w poniedziałek na godz. 17.30, a od wtorku do piątku na g. 17.00. Dziękujemy Rodzicom za ofiarę - dar ołtarza.
- Wczoraj w katedrze radomskiej nasz rodak, alumn Jakub Kowalczyk przyjął święcenia diakonatu. Życzymy diakonowi Jakubowi radości w głoszeniu Dobrej Nowiny i błogosławieństwa w służbie Ludowi Bożemu.
- W sobotę od godz. 9.00 Kurs Przedmałżeński w Salach Duszpasterskich.
- W sobotę Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Celebracja Zesłania Ducha Świętego od starożytności była bardzo ważna w Kościele i upodobniona do Wigilii Paschalnej. Również ona miała charakter nocnego czuwania, gdzie bardzo ważną rolę odgrywała symbolika światła i ognia. Godziny nocnego czuwania wypełniała rozbudowana liturgia słowa przeplatana śpiewem psalmów i kantyków. Zapraszamy Was o godz. 18:00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, aby razem prosić o Ducha Świętego, o Jego obecność i dary, natomiast Msza święta będzie celebrowana o godz. 19:00.
- W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. O godz. 12.15 msza święta z okazji Święta Ludowego w intencji mieszkańców Ziemi Koneckiej.
- W niedzielę o godz. 18:00 Pasterz naszej Diecezji, ks. bp Marek Solarczyk udzieli sakramentu bierzmowania.
- Ważnym warunkiem przystąpienia do bierzmowania jest skorzystanie ze spowiedzi. Okazja do spowiedzi dla kandydatów w piątek od godz. 17:30.
- W niedzielę o godz. 11.00 msza św. w intencji ks. Filipa Wincewicza z okazji Imienin.
- Jeszcze raz zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatny wyjazd do katedry na święcenia kapłańskie dk. Szymona Maliborskiego w sobotę, 30 maja o godz. 8.00. Jest jeszcze 17 miejsc wolnych w autokarze. Również zachęcamy młodzież do zapisów na wyjazd na Lednicę 6 czerwca.
- Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby parafii, a także za ofiary złożone w Kancelarii Parafianom: z ul. Pocztowej – 200 zł, Hubala 8, Wojska Polskiego 5A, Polnej 3, Wojska Polskiego 5, Polnej 4 – po 100 zł, bezimienne ofiary – 50 zł, dwie po 100 zł i jedna – 1000 zł. Bóg zapłać! Dziękuję także Panu Gerardowi Marczakowi, który podjął się wykonania nowego krzyża misyjnego.
- Na stoliku najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
- Modlitwą otaczamy zmarłych w ostatnim tygodniu z naszej parafii: śp. Jana Nowaka, Marka Włodarczyka, Cecylię Sochę, Danę Chochowską i Szczepana Stysia. Dobry Jezu, a nasz Panie…..
- Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, a wszystkim Parafianom i Gościombłogosławieństwa na nowy tydzień.
Poprzednie ogłoszenia
niedziela 31.05.2026
niedziela 24.05.2026
niedziela 17.05.2026








